דבר יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-24
    מפת אתר
العربية   English

דבר יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-24

השופט עוזי פוגלמן
אזרחיות ואזרחי ישראל,

הבחירות לכנסת ה-24 ייערכו בי' בניסן התשפ"א, ה-23 במארס 2021, כמה ימים לפני ערב פסח, חג החירות. ביום הבחירות נציין כולנו את חגה של הדמוקרטיה, ואת היותנו בני חורין להשתתף בבניין החברה והמדינה שבה אנו חיים. ביום זה קובעים כל אחת ואחד מאיתנו מי יהיו נציגינו בבית המחוקקים, וכפועל יוצא מה תהיה דמותה של הממשלה שתפעל למעננו. זוהי זכותנו וזוהי גם חובתנו. בבואו של יום הבחירות, כל בוחרת ובוחר יעניקו קולם בבחירות לכנסת, אשר כמצוות סעיף 4 לחוק-יסוד: הכנסת תהיינה "כלליות, ארציות, ישירות, שוות, חשאיות, ויחסיות".

השנה יתקיים יום הבחירות בצילה של מגפת הקורונה, המזמנת לפתחנו אתגר מיוחד בהגנה בלתי מתפשרת על בריאות הציבור לצד מימוש זכות היסוד של כל אזרח ואזרחית להשתתף בהליך הדמוקרטי. ועדת הבחירות המרכזית וועדות הבחירות האזוריות פועלות במרץ כדי להבטיח, גם בימים לא פשוטים אלה, ניהול יעיל והוגן של מערכת הבחירות ושמירה על טוהר הבחירות, תוך הגנה על בריאותם של המצביעים כולם. 

אתר ועדת הבחירות המרכזית נועד להנגיש עבור כל אחת ואחד מכם את המידע הקשור לבחירות הקרבות. באתר הוועדה תוכלו לקבל מידע על פעילות ועדת הבחירות והחלטותיה, על הליך הבחירות ועל דיני הבחירות לכנסת. עוד תוכלו למצוא באתר מידע על הדרכים הפתוחות לפני כל אזרח לבחור ולבקש להיבחר לכנסת וכן נתונים ומידע סטטיסטי על הליכי הבחירות הקודמים. המבקשים להשתתף כבעלי תפקיד בוועדת הבחירות יוכלו למצוא בלשונית מכרזים ודרושים מידע בנוגע לגיוס עובדים לתפקידים שונים בוועדה. 

אם יש לך שאלה, תלונה או הצעה, אני מזמין אותך לפנות אלינו בעמוד צור קשר

כולי תקווה כי תמצאו את האתר נגיש ושימושי. 

בברכת בחירה טובה, 
השופט עוזי פוגלמן
בית המשפט העליון
יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-24